UA RU

Кросівки

Якими бувають кросівки?

Свою розповідь хочу почати із запитання. Скажіть, шановні, скільки у вас пар взуття? Тих, що ви носите, практично не знімаючи? Ттаких, які при нагоді з гордістю демонструєте друзям та подругам? Таких, які ви любите цілком усвідомлено і при цьому дбаєте про них, не гірше, ніж про себе самих? Звичайно, кілька пар. Це може бути і класичне взуття, і спортивне взуття.

Якщо з класикою все просто: на офіційний прийом, якщо дрес-код на роботі, просто любите класичні туфлі та класичні черевики, і ніколи не носили нічого іншого, і ще багато різних «якщо» і «тому що». А ось спортивне взуття ми звикли одягати тільки тоді, коли натерли мозоль класикою, або нам потрібно на п'ять секунд вибігти в магазин (у кросах якось зручніше, погодьтеся), погуляти з собакою, в тренажерний зал, на природу, на пікнік, та і просто прогулятися з друзями, сходити в кіно, клуб чи дискотеку. Спектр застосування спортивного взуття величезний! Власне, мова йтиме не так про сферу її застосування, як про те, які існують види спортивного взуття. Представлена до вашої уваги класифікація не є повною та чітко позначеною. Ціль у нас не та. Серед морів та океанів різношерстого виду кросівок навчимося в них орієнтуватися. Якщо вже вмієте, можливо, зауважте собі щось нове.

Отже, все спортивне взуття, незалежно від виробника та бренду, умовно можна розділити на 3 великі групи:

 • Взуття для туризму та взуття для активного відпочинку;
 • Кросівки для певного виду спорту;
 • Спортивна класика, повсякденне взуття.

Я наводитиму приклади технологій взуття від фірми Adidas. В інших брендів принцип пошиття взуття і технології, що використовуються, багато в чому ідентичні, відрізняються тільки зареєстрованими назвами, їх позначеннями, а сенс, суть - та ж.

Що характерно, то особливого поділу на чоловіче та жіноче спортивне взуття, як такого, немає. При виборі і купівлі слід орієнтуватися на розмір, як правило, американський, він стоїть на коробці або ярличку всередині кросівка першим, US. Хоча, ви це можете робити так, як вам зручно. Раптом ви живете у Франції (щастить же), то, звичайно, дивіться на FR. Також виробник на бирці вказує на приналежність до вікової групи: K, що в перекладі означає «діти», J – «підлітки», і літера W – «жінки». На чоловічих моделях таких позначень не ставлять, хоча завжди зазначено, для яких цілей та чи інша пара: Outdoor, Indoor і так далі. Це щоб і продавцям-консультантам, і покупцям було легше у всьому цьому достатку розібратися.

А знаєте, адже ви можете піти в кіно у кросівках, призначених для бігу по пересіченій місцевості, або в тенісних; а пробігтися о 6-й ранку сонними вулицями улюбленого міста хоч у балетках чи топсайдерах? Легко! Тільки вся справа в тому, що мікроскопом краще забивати цвяхи, і не користуватися брухтом там, де вже давно винайдений велосипед. Говорячи серйозно, оптимальною буде покупка взуття за призначенням.

Дивіться, думайте, рахуйте!

Взуття для туризму та активного відпочинку

 • Міцний (!) верх із дихаючих натуральних матеріалів. Можуть бути водовідштовхувальні технології Waterproof чи Gore-Tex. У деяких моделях зустрічаємо Primaloft та Thinsulate – захист від холоду, термоутеплювачі нового покоління.
 • Обов'язково зносостійка трекова підошва, технологія Traxion з висотою треку до 0,5 см для кращого зчеплення з поверхнею. Підошва може бути із спеціальною технологією самоочищення Mud release surface;
 • Можуть бути ударопоглинаючі технології, наприклад, adiPrene;
 • П'яткова чаша-стабілізатор із міцного пластику для кращої фіксації п'яти (хоча вона є практично у всіх фабричних фірмових кросівках);
 • Спеціальна петля в області задника кросівка: у горах у вас може не бути під рукою спеціальної взуттєвої лопатки.

Це основні характеристики взуття для активного відпочинку, бігу по пересіченій місцевості та туризму. Якщо 2 і більше пунктів є, особливо другий, - сміливо відносимо кросівки до першої групи.

Взуття для конкретного виду спорту

 • Біг. Марафонки кросівки для бігу - це окрема держава, опис цієї моделі поки що пропускаємо. У всіх інших кросівок для бігу є загальні риси (висока підошва, масивний «каблук», в якому ховаються adiPrene – ударопоглинання та амортизація, torsion system, надає стопі стійкість, добре фіксує ногу в області склепіння стопи, climacool, технологія, що дозволяє контролювати і теплообмін, formotion, 2 незалежні пластини, які прикрадають нерівності поверхні, як підвіска у хорошого авто), і багато інших, їх кількість може доходити до 9-ти, як, наприклад, у чудовій біговій моделі Reebok Run Supreme
 • Теніс. У таких кросівок укріплені «боковушки», т.к. в тенісі багато випадів і рухів у сторони, це обов'язково жорсткий каркас кросівка, дуже стійкий, потужний задник, «точка повороту» - технологія, що дозволяє знизити опір підошви кросівки ґрунту корту при поворотах, що скручуються.
 • Баскетбол. Всі вищеперелічені, такі кросівки повинні бути міцними, зносостійкими, обов'язково вище «кісточки» - щільно обхоплювати ногу в районі гомілкостопа, добре його фіксувати. Одним із представників взуття баскетбольного є модель компанії Adidas – Crazy 8
 • Волейбол. Верх кросівка з дихаючих матеріалів, які не парять ногу, з хорошим вологообміном, захист миска взуття від зносу, технологія adiTUFF, підошва таких кросівок найчастіше виконана з поліуретану, що дозволяє кросівкам не ковзати паркетом, і щоб носити таке взуття можна було довгий час . Бічні сторони волейбольних (і для зальних видів ігор) кросівок так само, як і тенісні, помітно укріплені, посилені для надання стопі стійкості.
 • Футбол. Ці кросівки діляться у свою чергу на бутси (з шипами; є взуття зі знімними, є з незнімними), технологія TRAXION® FG, «сороконіжки» для штучних газонів та гравію, та футзальні для гри в залі. У футбольних кросівок характерно прошитий, прострочений носок, міцний верх, вони легкі та яскраві. Їхнє головне призначення, як і всього спортивного взуття в цілому – захист ноги спортсмена. У футбольному взутті ця характеристика виходить на перший план. І зчеплення із поверхнею.
 • Для тренувань та фітнесу, взуття для фітнесу, кросівки для фітнесу. Таке взуття насамперед напрочуд легке і з дуже гнучкою підошвою. Вона повторює кожен рух вашої стопи, підтримує склепіння, допомагає відчути красу кожного руху. Дуже яскравий представник такого взуття Adidas – Galaxy. У Reebok це передусім серія кросівок Tempo Flex.

Як ви вже здогадалися, спеціальне взуття покликане бути, перш за все, функціональним. Хоча, його спокійнісінько можна носити, як повсякденне, крім, напевно, бутс. Купити кросівки Київ, купити спортивне взуття, купити кросівки Adidas.

Взуття для повсякденного носіння, стиль міської класики

Таке взуття відрізняє мінімум технологій, низька (!) підошва, ще одна назва взуття Casual – «низькопрофільна» класика, і зовнішній вигляд, максимально наближений до класичного взуття. У самій цій групі є кілька підгруп, видів та підвидів. Мокасини, топсайдери, кеди, «скейтери» і так далі.

Нам важливо, щоб пошуки взуття вам не починалися з невпевненості. Сподіваюся, вам знадобиться дана інформація, і цей огляд допоможе вам відокремити зерна від полови, «мух від котлет», і знайти потрібний вам варіант. І ви незабаром потішите себе парою новеньких «снікерсів». Що ідеально сидять, легкі, модні, барвисті і зручні. Якісні. А головне, кросівок, підібраних, з урахуванням вашої індивідуальності. З урахуванням того, що і як вам найбільше подобається робити. Носіть гарне взуття із задоволенням! Читайте у ньому, ліпіть, займайтеся спортом, співайте, малюйте.

Або танцюйте.

Радійте життю разом з інтернет магазином взуття SNIKER.UA!

Що Ви шукаєте?