Нашумілий в UCLA тренер з баскетболу Джон Вуден, який виграв 10 чемпіонатів NCAA за 12 років, на початку кожного сезону навчає своїх гравців правильно вибирати та використовувати ігрові кросівки та шкарпетки. Ви можете подумати, що молоді гравці в коледжі вже знають як зробити це самостійно, але справа в іншому важливому факті: виконання та повторення основ дозволяє досягти успіху у всіх починаннях простіше та швидше. Сьогодні ми представимо увазі читачів блогу Sniker.ua поради щодо вибору кросівок та спортивного взуття, які допоможуть знайти потрібну пару навіть серед сотень різноманітних моделей.
Поради щодо вибору взуття для спорту
Подумайте про спортивне взуття в розрізі одного з основних принципів на шляху здорового способу життя. Якщо ви вирішили зайнятися своїм фізичним станом, почніть із взуття. У той час як спортивна галузь буде змушувати вас думати про модні тенденції, вибір взуття має бути зосереджений на визначенні правильного розміру, зручності та захисту від травм. Кожен може знайти відповідну пару спортивного взуття дотримуючись цих порад.
1. Вибирайте взуття залежно від передбачуваної активності
Баскетбольне взуття призначене для гри в баскетбол. Тенісні туфлі призначені для гри у теніс. Бігові кросівки Saucony призначені для бігу, а трекінгові черевики для прогулянок пересіченою місцевістю. Чи вірите чи ні, це не маркетинговий хід виробників, щоб продати більше взуття.
Виробники взуття враховують особливості кожного виду спорту, що дозволяє спортсменам тренуватися ефективніше та знизити ймовірність отримання травм. Наприклад, баскетбольні кросівки розроблені на плоскій підошві, вони ідеально підходять для паркету і дозволяють здійснювати гравцям швидкі та гнучкі рухи. Крім того, взуття для баскетболу має підтримку навколо кісточки, щоб убезпечити спортсменів від розтягнення зв'язок – найпоширенішої травми у спорті. Так само, бігові та трекінгові кросівки мають різну конструкцію: трекінгові кросівки, як правило важкі та міцні, з протектором на підошвах та підтримкою навколо кісточки.
Важливо вибирати спортивне взуття в залежності від вправ, які ви плануєте виконувати. Для занять фітнесом у тренажерному залі купіть крос-тренінгові кросівки, призначені для широкого спектру активності. Покупка може коштувати дорого, але якщо ви регулярно займаєтеся кількома видами спорту (наприклад, волейбол і їзда на велосипеді) - це обійдеться дешевше, ніж покупка окремої пари взуття для кожного виду спорту. Але економія має і зворотний бік, повірте нам - краще рухатися на волейбольному майданчику саме в кросівках для волейболу.
2. Змінюйте взуття вчасно
Одна з найгірших речей, яку можна зробити по відношенню до власного тіла спортсмен – використовувати старі кросівки, найкращі часи яких залишилися далеко позаду. Взуття призначене для забезпечення підтримки ніг і кісточок, але коли внутрішня амортизація порушується, все тіло страждатиме від наслідків. Якщо при фізичних бігових навантаженнях відчувається біль у гомілках, колінах та стегнах – саме час купити чоловічі бігові кросівки нової моделі.
Американська академія спортивної медицини пропонує купувати нове спортивне взуття після:
- приблизно від 500 до 800 км бігу чи ходьби;
- приблизно від 45 до 60 годин баскетбол, аеробіки, тенісу або інших ігрових командних видів спорту;
- після будь-якого суттєвого зносу підошви;
Навіть якщо взуття не було в регулярному використанні, необхідно замінити його після року через екологічне зношування;
Якщо ви дуже активні, то ймовірно взуття доведеться міняти кожні кілька місяців. Це може бути дорого, але це дозволяє заощадити витрати на медичне обслуговування та зберегти ваш гаманець та фізичну форму.
3. Встановіть бюджет
Спортивне взуття варіюється в ціні від 500 грн. до більш ніж 4000 грн. Прикро виходить, коли вибравши відмінну пару жіночих бігових кросівок у магазині ви дізнаєтесь їхню ціну.
Думайте на випередження та визначайте свій бюджет, перш ніж вирушати за покупками. Якщо ви знаєте, що верхня межа покупки становить 1500 грн, навіть не намагайтеся міряти або вибирати спортивне взуття, яке коштує більше за допустимий бюджет.
Хитрість у тому, щоб використовувати бюджет розумно. Коли йдеться про спортивне взуття, якоюсь мірою, ви отримаєте те, за що заплатили. Пара взуття за 500 грн не буде оснащена всіма функціями підтримки, які є у пари за 2000 грн. Тим не менш, деякі дослідження вказують на те, що дороге спортивне взуття не завжди краще, ніж дешевші варіанти, пропоновані одними і тими ж брендами. Іншими словами, якщо ви порівнюєте жіночі кросівки Nike для занять у залі за 1000 гривень та 1500 грн, то при покупці дорожчої моделі можете викинути гроші на вітер. Встановіть бюджет у розумних рамках та зможете купити якісну пару взуття для тренувань.
Порада: з купонами або спеціальними знижками від інтернет магазину Sniker.ua ви зможете заощадити ще більше.
4. Визначте точний розмір
Ви могли носити 41 розмір взуття протягом усього дорослого життя, але це не означає, що розмір 41 підходить зараз. Ноги ростуть і змінюються з часом. Існують додаткові фактори, які можуть вплинути на зміну розміру ноги: збільшення або втрата ваги, вагітність чи травма нижньої частини тіла можуть призвести до зміни розміру. Крім того, майте на увазі, що кожен бренд має власну розмірну сітку. Якщо ви носите кросівки Nike 38 розміру, це не гарантує, що потрібно купувати кросівки Reebok 38 розміру. Вибирайте розмір виходячи з особливості моделі та зручності.
Кожен знає, що одна нога більша за другу. Якщо ліва нога більша за праву (або навпаки) на підлогу розміру, купіть взуття на основі більшого з цих двох розмірів. Якщо одна нога більша за іншу більш ніж на один повний розмір, потрібно проконсультуватися з менеджером магазину про купівлю невідповідного взуття. Можливо, він знайде відповідне рішення, щоб уникнути придбання двох пар з різними розмірами.
5. Намагайтеся не робити покупки через бренд
Якщо ви любите кросівки Reebok більше, ніж будь-який інший спортивний бренд у світі, це не гарантує, що улюблена торгова марка може запропонувати правильне взуття для ваших ніг або необхідного виду спорту. Купуючи спортивне взуття обов'язково поміряйте кілька моделей від різних виробників. Покупці бувають здивовані, дізнавшись, що взуття, яке підходить найкраще виробляється брендом, який вони ніколи не купували раніше.
6. Купуйте взуття наприкінці дня
Після цілого дня у взутті, ваші ноги набрякають. Здійснюючи покупки в кінці дня, коли нога має найбільший розмір, Ви зможете підібрати оптимальну модель.
Золоте правило: краще купити взуття на піврозміру більше, ніж тісне. Під час фізичних вправ ноги також набрякають і збільшуватимуться. Вечірній похід магазинами дозволить змоделювати розмір ноги, який буде під час тренування.
7. Носіть свої власні шкарпетки
При покупці взуття бажано мати із собою шкарпетки, які планується використовувати під час тренувань. По-перше, ви ніколи не знаєте, чи запропонують у магазині шкарпетки для примірки. По-друге, вони можуть бути великі та об'ємні або надто тонкі.
8. Купуйте спортивне взуття з невеликим запасом у розмірі
Якщо ви коли-небудь грали у футбол у взутті, яке сидить на нозі занадто щільно, ви знаєте, наскільки болісно це може бути. Йдеться не лише про зручність, а й ймовірність отримання травми. Для того, щоб вибрати розмір спортивного взуття використовуйте “правило великого пальця”. Ви повинні мати вільний простір у носінні на ширину великого пальця руки. Простір необхідний для переміщення пальців, яке відбувається під час фізичних вправ, а також для розміщення будь-якої набряклості, яка може виникнути.
9. Спробуйте багато пар взуття
Якщо поточні кросівки для бігу зносилися, будь-яка пара нового спортивного взуття видасться підходящим. Не поспішайте з покупкою, потрібно порівняти кілька різних моделей та визначити найкомфортніший варіант.
10. Перевірте політику обміну та повернення магазину
Перед тим як купити чоловічі кросівки в інтернет магазині Києва, перевірте політику повернення. Наприклад інтернет магазин Sniker.ua неймовірно гостинний та лояльний. Покупці мають 30 днів, щоб повернути або обміняти взуття. Це чудова опція для любителів покупок онлайн, коли можна замовити одразу кілька пар, поміряти їх у домашніх умовах та залишити відповідні черевики.
Резюме
У той час як мода не повинна бути вирішальним фактором при виборі спортивного взуття, немає сумнівів, що воно має значення. Якщо ви визначилися з кольором та характеристиками, попросіть допомоги у онлайн консультанта і він допоможе вибрати пару кросівок для бігу відповідно до ваших уподобань. Іноді інтернет магазини не надають інформації про всі кольори взуття, але можуть замовити той, який хоче покупець.